PO

UMU Onderzoekstour met Onderzoeksworkshop ‘Botten’

Op locatie
Groep 6/7/8
Speciale doelgroep
120 m
26/08/2024 - 16/07/2026

Paleontologen vinden en onderzoeken botten van dieren die lang geleden leefden. Door goed te kijken en te vergelijken met andere botten proberen ook zij erachter te komen van welke dieren de botten zijn geweest en hoe het skelet in elkaar zat.

In de onderzoeksworkshop kiezen de leerlingen in groepjes een eigen bot om te onderzoeken. Waar zijn ze nieuwsgierig naar? Wat zouden ze willen weten over het bot? En wat denken ze dat het zou kunnen zijn?

Samen bedenken ze goede onderzoeksvragen en gaan op zoek naar antwoorden door het vergelijken met echte skeletten die in de tentoonstelling te vinden zijn. Daarnaast wordt er gebruik gemaakt van boeken en determineerschema’s.

Aan het eind van het programma reflecteren we op het onderzoek. Wat weten de leerlingen nu over onderzoek naar dieren? En welke overeenkomsten hebben ze gevonden tussen mensen en dieren?

Verloop van het bezoek

Deze workshop wordt alleen aangeboden in combinatie met de UMU Onderzoekstour. Tijdens de verkorte tour onderzoeken de leerlingen de mysterybox en gaan actief aan de slag in twee museumzalen. Het programma is als volgt:

UMU Onderzoekstour (60 minuten)
Pauze voor eigen lunch/tussendoortje (15 minuten)
Workshop (45 minuten)

Bij twee klassen tegelijk zal één klas starten met de workshop en eindigen met de tour.

Op aanvraag is een tour van 90 minuten (vier museumzalen) in combinatie met een workshop ook mogelijk. De prijs hiervoor is €260.

Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid

Voor specifieke doelgroepen kan het programma worden aangepast. Graag overleggen we vooraf over de mogelijkheden. Op maandag is het museum gesloten voor reguliere bezoekers en is het rustiger.

Speciale doelgroep

Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid

Thema

Dieren, Lichaam, Natuur/Milieu, Onderzoek/Avontuur

Aansluiting op schoolvakken

Oriëntatie op jezelf en de wereld

Vaardigheid

Kritisch denken

Leerdoelen

  • Leerlingen vergelijken dieren met elkaar
  • Leerlingen maken kennis met het bouwplan van een zoogdierskelet en organen
  • Leerlingen maken kennis met het doen van onderzoek
  • Leerlingen oefenen met het gebruik van bronnen

Extra informatie

Tijdssloten: 09:30 - 12:00 uur 11:45 - 14:15 uur 13:00 - 15:30 uur 14:00 - 16:30 uur In overleg zijn andere tijden mogelijk. De onderzoekstour met workshop kan voor maximaal twee groepen tegelijk worden geboekt.

Sommige kinderen keken hun ogen uit. Het feit dat ze zelf van alles mochten doen en ontdekken vonden zij erg leuk.
Deel of print je favorieten of exporteer ze naar het plansysteem om in te schrijven.
Duur
120 minuten
Soort
Museumbezoek, Workshop
Periode
26/08/2024 - 16/07/2026
Beschikbare dagen en tijden
Alle werkdagen van 09.30 tot 15.30 uur
Prijs
€230 per groep
Locatie(s)
Op locatie
Adres locatie(s)
Universiteitsmuseum Utrecht - Lange Nieuwstraat 106 - 3512 PN Utrecht
Foto/video credit
Headerfoto: Lize Kraan

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte van cultuurnieuws

Ik ontvang graag het nieuws van Cultuur & School Utrecht & updates van het Kennisplatform:
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.