Ouder-/ kindvoorstelling De Grote Sprong VO

https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/ouder-kindvoorstelling-de-grote-sprong-vo/
De Grote Sprong is een (interactieve) theatervoorstelling voor leerlingen mét hun ouders.
Waarom willen ouders de hele tijd van alles weten? Waarom kunnen ze je niet gewoon een keer met rust laten? Hoe leg je je ouders uit wat er in je omgaat, wat de nieuwe regels zijn van jou en je vrienden en dat ze zich niet overal mee moeten bemoeien?
Voor zowel kinderen als ouders verandert er veel als ze naar de middelbare school gaan. Je kind is niet meer de oudste, maar de jongste, en op zoek naar houvast, nieuwe vrienden en zijn identiteit. Waar blijf jij als ouder als de wereld van je kind 180 graden draait? De Grote Sprong is een spoedcursus in het omgaan met deze veranderingen.
De zeer ervaren acteurs en gespreksleiders Lis de Kort en Bas Klemann schetsen in scherpzinnige en humoristische acts wat er allemaal gebeurt als je naar de middelbare gaat. Wat de rol is van thuis, familie en vrienden en hoe er kan worden ondersteund.
Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid
Naast de theatervoorstelling De Grote Sprong kunnen we een gedeelte van De Grote Sprong spelen óf een voorstelling op maat maken over een thema naar keuze. Voor leerlingen, ouders of het (onderwijzend) personeel. Theater om het gesprek te openen, ter plekke met elkaar te voeren en om van elkaar te leren.
Speciale doelgroep
Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Motorische uitdaging / SO cluster 3, Verstandelijke uitdaging / SO cluster 3, Moeilijk lerend / SO cluster 3, Psychische of gedragsuitdaging / SO cluster 4, Moeilijk opvoedbaar / SO cluster 4, Langdurig ziek / SO cluster 3-4, Uitzonderlijk begaafd, Taalachterstand
Thema
Burgerschap, Emoties, Identiteit, Lichaam, Pesten, Social media/Digitale media, Vriendschap/Familie
Aansluiting op schoolvakken
Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV), Drama, Kunst en cultuur, Omgangskunde
Aansluiting op kerndoelen
Mens en maatschappij 43, Kunst en cultuur 50, Kunst en cultuur 52
21e eeuwse vaardigheden
Communiceren, Creatief denken, Probleem oplossen, Samenwerken, Sociale & culturele vaardigheden, Zelfregulering
Leerdoelen
- Leerlingen en ouders kunnen benoemen wat er allemaal verandert als je naar de middelbare school gaat
- Leerlingen kunnen uitleggen wat er in hen omgaat als kersverse middelbare scholier
- Leerlingen kunnen uitleggen wat ze van hun ouders nodig hebben bij de overstap naar de middelbare school
- Ouders ontdekken manieren om hun kind(eren) te ondersteunen bij de overstap naar de middelbare school
- Ouders kunnen begrip opbrengen voor hun nieuwe rol die past bij de nieuwe levensfase van hun kind
- Ouders ontdekken manieren om in contact te blijven met hun veranderende kind
Extra informatie
Voorstelling: € 1050
2 op 1 dag: € 1600
Educatief materiaal
90 minuten
Voorstelling of concert
Hele jaar
In overleg
€1050 per groep (prijsindicatie)
Op school
De Grote Sprong