Roos en het rengras
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/roos-en-het-rengras-opera-tralala/
Roos en haar knuffelhaas Tom spelen altijd samen. Maar nu is Tom ziek. Hij rent niet meer, hij lacht niet en hij springt niet meer. Maar ergens ver weg, op een eiland in de zee, groeit het rengras! Als je het eet, kun je weer rennen en springen. Daarom gaat Roos op reis, op zoek naar rengras voor Tom. Maar de zee is groot en de wind blaast hard. Gelukkig krijgt Roos hulp van nieuwe vrienden: Zon, Maan en Walvis. Zal Roos het rengras vinden? En zal Tom weer kunnen rennen en springen?
Deze sprankelende opera, op muziek van Mozart, neemt kleuters mee in een kleine boot op de grote zee. De avontuurlijke reis duurt ongeveer 45 minuten en wordt live op harp begeleid. De kinderen worden uitgenodigd tijdens de voorstelling een liedje mee te zingen. Dit Lied van de Maan kan via de website vooraf worden ingestudeerd in de klas.
Zang en spel Pauline Verburg, Angus van Grevenbroek
Harp Anke Bottema
Regie en script Lou Vos
Tekst Janne van der Leer
Muziek Wolfgang Amadeus Mozart
Decors en kostuums Dieuweke van Reij
Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid
Deze voorstelling is ook zeer geschikt voor het speciaal onderwijs. We hebben ruime ervaring met spelen voor deze doelgroep(en), vooral met cluster 3 en 4. Door gevoelig af te stemmen op de kinderen maken we onze voorstelling toegankelijk, ook voor deze leerlingen. De ervaring leert dat de combinatie van muziek en beeld (en taal) daarvoor zeer geschikt is. We hebben er bovendien veel plezier in ook deze kinderen te bereiken! De grote van de groep waarvoor we kunnen spelen bepalen we in overleg met de school.
Speciale doelgroep
Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 1. Visuele beperking, Cluster 2. Doof, slechthorend, Cluster 3. Lichamelijke beperking, Cluster 3. Verstandelijke beperking, Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 4. Psychische stoornis, Cluster 4. Gedragsproblemen, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid, Beperkte beheersing Nederlandse taal
Thema
Emoties/Gevoel, Fantasie/Verbeelding, Vriendschap
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld
Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur
Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken
Aansluiting op leergebieden en domeinen
Nederlands: Communicatie, Taal
Vaardigheid
Onderzoeken, Creatief denken
Leerdoelen
- De leerling heeft een (waarschijnlijk eerste) beeld gekregen van muziektheater en er een ervaring mee opgedaan
- De leerling heeft een nieuw liedje geleerd en meegezongen tijdens de voorstelling
- De leerling maakt kennis met de muziek van Mozart en de emoties en bewegingen die daarbij ontstaan
- De leerling heeft geleerd (uit het thema van de voorstelling) dat vriendschap een belangrijke waarde is en wat je daarvoor over kunt hebben
Extra informatie
De tweede voorstelling op dezelfde dag in dezelfde locatie kost €480. Het eerste prentenboek (met cd) is GRATIS! Meerdere exemplaren zijn te koop voor € 10 (incl. BTW). Het boek kan te voren worden bezorgd op de locatie.
Ik vond het heel mooi, de walvis zag er raar uit en dat vond ik leuk.
Supermooie muziek! Leuk dat de kinderen mochten meezingen, een échte kleutervoorstelling.
Educatief materiaal
1. Prentenboek met cd
2. Meezingliedje
3. Knip/plakposter
4. Ansichtkaart
5. Zakjes met zaadjes van het rengras. Iedere klas krijgt na afloop van de voorstelling een zakje.
45 minuten
Voorstelling of concert
Hele jaar
Maandag t/m vrijdag, tijd in overleg
€720 per project
Op school
Opera Tralala