Loena en Flo in de moestuin
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/loena-en-flo-in-de-moestuin/
Loena en Flo in de moestuin is een grappige en leerzame voorstelling voor de onderbouw. Verschillende groene thema’s worden eenvoudig uitgelegd en uitgebeeld. Tuinieren, biodiversiteit, meer groen en minder tegels in de tuin komen aan bod. De groentes en dieren zijn van kleurig vilt gemaakt en de voorstelling zit vol vrolijke muziekjes.
Loena en Flo wonen naast elkaar. Verschillender kunnen ze niet zijn.
Flo houdt van tuinieren en Loena van luieren. Flo van groentes en Loena van sla. Het is peentjes-zweten in Loena’s tegeltuin. Met hulp van Flo halen ze de tegels eruit en gaan ze zaaien. In Loena haar tuin wordt het een tuin vol sla, sla en sla. En sla dat blijken slakken nou juist heel erg lekker te vinden!
Behalve de slakkenplaag zijn er meer tegenslagen. Willie Worm wordt boos als er gespit wordt en het slakkengif blijkt ook niet zo’n goed idee.
Gelukkig krijgen ze tips van het radioprogramma “Groen moet je doen” en worden Flo’s groentes niet allemaal op gegeten, zodat er toch nog een lekker hapje overblijft.
Speciale doelgroep
Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 3. Lichamelijke beperking, Cluster 3. Verstandelijke beperking, Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 4. Psychische stoornis, Cluster 4. Gedragsproblemen, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid, Beperkte beheersing Nederlandse taal
Thema
Duurzaamheid, Fantasie/Verbeelding, Natuur/Milieu
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld
Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur
Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken
Aansluiting op leergebieden en domeinen
Mens en natuur: Organismen en gezondheid
Vaardigheid
Samenwerken
Leerdoelen
- De leerlingen leren over (ecologisch) tuinieren
- De leerlingen leren over biodiversiteit en groen in de stad
- De leerlingen leren met aandacht naar een voorstelling te kijken
Extra informatie
De genoemde prijs is voor 1 voorstelling. Een 2e of 3e voorstelling in hetzelfde dagdeel kost €350 -De voorstelling vindt plaats in een leeg speellokaal of gymlokaal. -De school zorgt voor een oplopende publieksopstelling in de vorm van matjes, bankjes en stoelen. -De spelers zijn minstens 1,5 uur voor aanvang voorstelling aanwezig voor uitladen en opbouwen -De voorstelling is zonder verlichting -De leerkrachten zijn aanwezig bij de voorstelling -school zorgt voor een parkeerplaats voor 1 auto
Wat hebben jullie een leerzame en humoristische voorstelling neergezet! Een mooiere thema-opening hadden wij ons niet kunnen wensen
Educatief materiaal
40 minuten
Voorstelling of concert
Hele jaar
Alle dagen en tijden
€645 per project
Op school
Wolkenruiters