PO

in het verkeer

Aanbieder: nijntje museum
Op locatie
Groep 1/2
Speciale doelgroep
75 m
Hele jaar
Volledige activiteit bekijken / inschrijven:
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/in-het-verkeer-2/

Het programma in het verkeer is speciaal gemaakt voor de groepen 1 en 2. Het combineert een museumbezoek met verkeerseducatie. Samen ontdekken leerlingen het verkeersplein in het nijntje museum en maken ze kennis met goed en veilig gedrag in het verkeer.

Het programma start met het interactief voorlezen van het boekje stoeprand…stop! van Dick Bruna. Dit verhaal vormt het uitgangspunt voor het oefenen met verkeerssituaties. Hierna worden de leerlingen in twee groepen opgedeeld, elk met een eigen spelbegeleider. De ene groep start in themaruimte en de andere groep start in het kunstlokaal. Halverwege het programma wisselen de groepen.

De themaruimte die bezocht wordt bestaat uit twee delen: de ene helft bevat allerlei leuke en leerzame verkeersspellen en de andere helft bestaat uit een groot verkeersplein waarop verschillende verkeerssituaties geoefend kunnen worden. Bij het verkeersplein kunnen de leerlingen zich verkleden als een klaar-over, een deftige dame, een deftige heer en een agent. Ook zijn er verkeershesjes om aan te trekken. Op de fiets, in een rolstoel of met de trein leren ze spelenderwijs op een vellige manier aan het verkeer deel te nemen. Er kunnen verschillende situaties geoefend worden zoals het lopen op de stoep, het oversteken op een zebrapad en het oversteken van een spoorwegovergang.

In het kunstlokaal gaan de leerlingen creatief aan de slag met een beeldende opdracht die aansluit op het verkeersthema.

Het nijntje museum staat garant voor een complete, culturele ontdekkingstocht: actief, receptief en reflectief. Nooit belerend, maar altijd spelenderwijs.

Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid

Alle ruimtes zijn toegankelijk voor buggy’s en (standaard) rolstoelen. Er is voldoende ruimte tussen en rondom de spelelementen voor een rolstoel. Er zijn liften en hellingbanen aanwezig, evenals inclusieve toiletten en een grotere verschoontafel voor jonge kinderen (60 x 140 cm, max 30 kg). Hulp- en geleidehonden zijn welkom in het museum. Alle spelelementen zijn gemaakt op het formaat, het gewicht, de kracht en de vaardigheden van kinderen van 2 tot en met 6 jaar oud. Door de toepassing van uiteenlopende materialen, spellen met reliëf en geur, kleurcontrasten, braille en Nederlandse Gebarentaal is er voldoende te beleven en ontdekken voor peuters en kleuters met en zonder beperking. Onze spelbegeleiders zijn getraind om te differentiëren, ieder kind is immers anders. Echter hebben ze geen achtergrond of training gehad voor specifieke clusters binnen het gespecialiseerd onderwijs. We bespreken graag de mogelijkheden.

Speciale doelgroep

Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 2. Taal-spraakontwikkelingsstoornis, Cluster 1. Visuele beperking, Cluster 2. Doof, slechthorend, Cluster 3. Lichamelijke beperking, Cluster 3. Verstandelijke beperking, Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 4. Psychische stoornis, Cluster 4. Gedragsproblemen, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid, Beperkte beheersing Nederlandse taal

Thema

Fantasie/Verbeelding, Inspiratie/Kunst, Verkeer/Transport

Aansluiting op schoolvakken

Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld

Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur

Artistiek creatief vermogen: Creatieve maak- en denkstrategieën, Reflecteren op creatieve vermogens, Maken en betekenis geven: Verbeelden en creëren, Kunstzinnige technieken en vaardigheden, Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken, Kunst en cultuur in context

Aansluiting op leergebieden en domeinen

Burgerschap: Democratische oefenplaats, Mens en maatschappij: Mens en samenleving, Bewegen en sport: Leren bewegen, Nederlands: Literatuur, Overkoepelend, Communicatie

Vaardigheid

Samenwerken

Leerdoelen

  • De leerlingen weten waar ze op de stoep moeten lopen
  • De leerlingen weten dat ze moeten stoppen bij een stoeprand voordat ze oversteken
  • De leerlingen weten dat ze goed uit moeten kijken voordat ze oversteken
  • De leerlingen weten hoe ze veilig kunnen oversteken bij een zebrapad
  • De leerlingen weten hoe ze veilig kunnen oversteken bij een zebrapad met verkeerslicht

Extra informatie

Voor schoolklassen is het nijntje museum op maandagen open, dan zijn er geen andere bezoekers in het museum en hebben de leerlingen alle ruimte. Het programma zelf duurt 60 minuten. Daar bovenop zijn 15 minuten extra uitgetrokken voor ontvangst en vertrek (jassen ophangen, naar het toilet gaan, etc.). In totaal zal de groep daardoor 75 minuten in het nijntje museum zijn. Het programma kost €82,50 per groep van 15 leerlingen. Per groep mogen er minimaal één en maximaal twee begeleiders aanwezig zijn. Vanaf schooljaar 2026/2027 wordt voor iedere extra begeleider een bedrag van €14 in rekening gebracht. Wanneer een groep om specifieke redenen extra begeleiding nodig heeft, kan dit in overleg worden afgestemd en worden hiervoor geen extra kosten berekend. Houd er voor jullie bezoek rekening mee dat eten en drinken in het nijntje museum niet is toegestaan.

Deel of print je favorieten of exporteer ze naar het plansysteem om in te schrijven.

Educatief materiaal

Ter voorbereiding op het museumbezoek kan samen met de leerlingen de introductievideo bekeken worden.
Duur
75 minuten
Soort
Museumbezoek
Periode
Hele jaar
Beschikbare dagen en tijden
Maandag om 10.00 uur of 11.30 uur.
Prijs
€82.50 per groep
Locatie(s)
Op locatie
Adres locatie(s)
nijntje museum - Agnietenstraat 2 - 3512 XB Utrecht
Aanbieder
nijntje museum
Sanne van Huissteden Cultuur en School Utrecht Consulent

Heb je een vraag?

Neem contact op met Sanne van Huissteden
0307116229 consulent@cultuurenschoolutrecht.nl
Foto/video credit
Headerfoto: Marleen Kuipers, Video: Kaka Lee.

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte van cultuurnieuws

Ik ontvang graag het nieuws van Cultuur & School Utrecht & updates van het Kennisplatform:
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.