PO

Domkerk Bezoek op Maat PO

Aanbieder: Domkerk
Op locatie
Groep 5/6/7/8
30 m
Hele jaar
Volledige activiteit bekijken / inschrijven:
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/domkerkbezoek-op-maat/

Bezig met de Middeleeuwen? Nieuwsgierig naar de binnenkant van een monument waar je vaak langsfietst? Behoefte aan ‘historische sensatie’ bij het behandelen van een thema als de beeldenstorm? Project op school over religie? Of over je eigen omgeving? Activiteit over beelden, over kleuren, over bouwwerken? Wil je kinderen graag laten ervaren hoe het klinkt om te zingen in een hele andere akoestiek?

Er kunnen heel wat redenen zijn om een bezoek aan de Domkerk in te passen in je lessen! Het is nu eenmaal een 3D-leeromgeving van formaat.
We kunnen jongere leerlingen laten speuren naar dieren die al dan niet verstopt zijn in het gebouw. Als de leerlingen op school een lied instuderen, kunnen ze dat op verschillende manieren en verschillende plekken in de kerk uitproberen. Hoe klinkt het bijvoorbeeld als je zingt terwijl je rondloopt, zoals hier in de Middeleeuwen de mannen van de kerk deden? Wat als je een canon zingt, tegenover elkaar? De Domcantorij is ook altijd aan het uitproberen wat op welke plek het beste klinkt!
Natuurlijk kunnen we op zoek naar de sporen van de beeldenstorm, of stilstaan bij hoe deze kerk ooit is gebouwd, toen er nog geen grote hijskranen, vrachtwagens en andere hulpmiddelen waren. De geschiedenis van de middeleeuwen komt hier pas echt tot leven!

Minimum aantal voor maatwerk is 8 leerlingen.

Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid

In overleg is heel wat mogelijk, als we het maar op tijd weten, minimaal een maand van tevoren. Dan denken we met je mee en doen een voorstel voor een passend bezoek. Afhankelijk van de inhoud spreken we af wat de handigste taakverdeling is tussen de leerkracht(en) van je school en onze rondleider(s). Ook de lengte van het bezoek passen we aan de wensen van de school aan (hierboven staat minimaal 30 minuten, maar dat is dus flexibel).

Thema

Architectuur, Emoties/Gevoel

Aansluiting op schoolvakken

Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld

Aansluiting op kerndoelen

Oriëntatie op jezelf en de wereld 52, Oriëntatie op jezelf en de wereld 53, Kunstzinnige oriëntatie 56

21e eeuwse vaardigheden

Kritisch denken, Probleem oplossen, Sociale & culturele vaardigheden

Leerdoelen

  • De leerling kent de ruimte binnen de muren van dit bekende monument en kan zelf betekenis geven aan deze bijzondere plek. De Domkerk is ook een beetje van haar/hem geworden
  • De leerlingen heeft gevoel gekregen bij de (historische en monumentale) waarde van de Domkerk
  • Andere doelen hangen sterk af van het doel van het bezoek

Extra informatie

Data en tijden in overleg. Houd er rekening mee dat in de Domkerk veel gebeurt en we dus moeten kijken in de agenda of er ruimte is

Deel of print je favorieten of exporteer ze naar het plansysteem om in te schrijven.
Duur
30 minuten
Soort
Les of lessenreeks, Museumbezoek
Periode
Hele jaar
Beschikbare dagen en tijden
In overleg
Prijs
€2 per leerling (prijsindicatie)
Locatie(s)
Op locatie
Adres locatie(s)
Domkerk - Achter de Dom 1 - 3512 JN Utrecht
Aanbieder
Domkerk
Luuk Reinders consulent Cultuur en School Utrecht

Heb je een vraag?

Neem contact op met Luuk Reinders:
030 71 16 229 consulent@cultuurenschoolutrecht.nl
Foto/video credit
Headerfoto: Wim van der Ende

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte met onze updates

Ik ontvang graag de nieuwsbrief voor