De wolf is terug | Harro van Lien
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/de-wolf-is-terug-door-harro-van-lien/
Speciaal voor De Kinderboekenweek 2026 met als thema Spot Aan, een spannend maar ook komisch verhaal over de terugkeer van de wolf in de Nederlandse bossen, speciaal voor groep 5 t/m 8.
“Onze bossen zijn totaal ongeschikt voor dergelijke roofdieren.”
“Maakt u zich geen zorgen, maakt u zich als-tu-blieft geen zorgen.”
“De wolf is terug……en hij blijft”
Inmiddels weet iedereen het. Er staan foto’s in de krant, er staan filmpjes op internet. De wolf is terug. Met alle gevolgen van dien. Nergens ter wereld zijn de bossen zo keurig op orde als in ons land. Overal staan prullenbakken, routewijzers en uitlegbordjes met bezoektijden.
In de voorstelling De wolf is terug neemt Harro van Lien het publiek mee naar een bos vol keurige dieren. Plotseling verschijnt daar, rechtstreeks vanuit de bossen van Polen, een verdwaalde, onbeschaafde en hongerige wolf.
De wolf is terug gaat over wankele overtuigingen en een vraatzuchtige wolf die best voor rede vatbaar is. Een vertelvoorstelling vol komische personages.
Thema
Dieren, Kinderboekenweek, Pesten
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie
Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur
Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken, Kunst en cultuur in context
Vaardigheid
Creatief denken
Leerdoelen
- De leerling kan vertellen wat hij/zij heeft beleefd tijdens de voorstelling en vergelijkt dit met de ervaringen van klasgenoten.
Educatief materiaal
50 minuten
Voorstelling of concert
Hele jaar
Tijdens de kinderboekenweek is de voorstelling te bezoeken op Kanaal30 voor een bedrag van €9,- per ...
€9 per leerling
Op locatie
Jeugdtheater aan het kanaal
Heb je een vraag?
Trailer Huub van Lien