Catching Culture Orchestra: Terug naar Huis
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/catching-culture-orchestra-terug-naar-huis/
Catching Cultures Orchestra is een intercultureel orkest uit Utrecht met muzikanten die afkomstig zijn uit verschillende landen. Velen van hen zijn als vluchteling naar Nederland gekomen en staan samen met autochtone Nederlanders op het podium. Diverse stijlen die afkomstig zijn uit alle windstreken worden in hun composities en arrangementen verweven. CCO viert de culturele diversiteit die ons land rijk is.
Juan Wells is zanger en acteur. Hij speelde in de soap Onderweg Naar Morgen en diverse musicals als Doornroosje, De Kleine Zeemeermin en La Cage aux Folles. Als zanger scoorde hij een hit met Summer Rain.
“Terug Naar Huis” is een interactieve muziektheatervoorstelling. Juan vertolkt het verhaal van een jongen die plotseling zijn vertrouwde huis moet verlaten. Een lange, spannende en soms enge reis volgt. Tijdens deze reis herinnert hij zich de muziek van thuis, van vroeger. Er is nauwelijks tijd voor heimwee. In korte tijd gaat hij naar verschillende landen op de wereld en komt hij in aanraking met mensen die hij niet verstaat en letters die hij niet kan lezen. Het weer, de geuren en kleuren zijn anders… En natuurlijk klinkt de muziek overal anders.
Terug Naar Huis is tot stand gekomen door Kunst Centraal. Het verhaal is geschreven door Jochem van Rijsingen.
Thema
Diversiteit/Inclusiviteit, Emoties/Gevoel, Familie, Identiteit, Inspiratie/Kunst, Landen/Culturen, Muziek
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld
Vaardigheid
Creatief denken
Leerdoelen
- De leerling leert inzicht krijgen in verschillende leefwerelden via het thema wereldmuziek
60 minuten
Voorstelling of concert
03/03/2026
Dinsdag 3 maart 2026 om 12.30 uur Totaal capaciteit: 450 Nog beschikbaar: 250 plaatsen
€9 per leerling
Op locatie
TivoliVredenburg