Boomwhackers in de klas
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/boomwhackers-in-de-klas/
Je hebt ze vast wel eens gezien; een tas vol vrolijk gekleurde plastic buizen, boomwhackers. Het wordt nog leuker als je er muziek mee gaat maken.
Tijdens deze lessen is de hele klas actief aan het musiceren en alle leerlingen zijn nodig voor het best klinkende resultaat. Door samen te werken en naar elkaar te luisteren, leren de leerlingen de melodie en/of begeleiding van een aantal liedjes spelen. En als het even kan, maken we een eigen boomwhackercompositie!
Informatie over werkdrukverlaging
Onze docenten zijn in bezit van een VOG en zijn eerstegraads bevoegd. De lessen kunnen gegeven worden zonder groepsleerkracht.
Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid
We kunnen de lessen bij elk desgewenst thema aanpassen en ook aansluiten bij andere vakdisciplines. Vooraf bespreken we met de school alles goed voor, zodat we kunnen aansluiten op de wensen en de doelgroep. Wij werken met verschillende docenten die ervaring hebben met het verzorgen van lessen op maat aan hoogbegaafde leerlingen en leerlingen met Nederlands als tweede taal.
Speciale doelgroep
Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Uitzonderlijke begaafdheid, Beperkte beheersing Nederlandse taal
Thema
Emoties/Gevoel, Inspiratie/Kunst, Muziek
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie
Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur
Artistiek creatief vermogen: Creatieve maak- en denkstrategieën, Maken en betekenis geven: Kunstzinnige technieken en vaardigheden, Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken, Kunst en cultuur in context
Aansluiting op leergebieden en domeinen
Bewegen en sport: Samen bewegen
Vaardigheid
Creatief denken, Samenwerken
Leerdoelen
- De leerling kan ritmische motieven spelen
- De leerling kan met de groep samenspelen en liedjes begeleiden
- De leerling ontwikkelt creativiteit
- De leerling leert componeren
Extra informatie
Duur van de activiteit is 45 minuten per les, 3 lessen dus totaal 135 minuten. Inschrijven mogelijk vanaf minimaal 2 groepen op zelfde data en achter elkaar gepland. Voor één groep geldt een aangepast tarief.
Ja
45 minuten
Les of lessenreeks, Workshop
3 lessen
Hele jaar
Maandag t/m vrijdag tussen 8.30-15.30 uur
€349.97 per groep
Op school
Muziek Voor Ieder Kind