Ithaka Filmgesprek | Common Frames i.s.m. de Sien
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/ithaka-filmgesprek-common-frames-i-s-m-de-sien/
Tijdens het Ithaka Filmgesprek kijken de leerlingen naar films gemaakt door jongeren die net in Nederland zijn. Deze films gaan over thema’s die leven bij alle jongeren, en jongeren die net in Nederland zijn in het bijzonder. Leerlingen kijken twee films en gaan in gesprek met de makers en een ervaren gespreksleider.
Tijdens het Ithaka Filmgesprek worden de films getoond in de klas van een school in het vo. We vertellen over de context waarin de film gemaakt is en laten de jonge filmmakers vertellen over hun ervaring als makers. We kiezen in samenspraak met de school twee films om te tonen en nodigen de makers hierbij uit. Na het vertonen van de film brengt een ervaren gespreksleider (met een migratieverleden) de jongeren met elkaar in gesprek. De jonge nieuwkomers doen ervaring op met presenteren en zien hoe hun film wordt ontvangen door Nederlandse jongeren. De ervaring leert dat de jongeren veel raakvlakken ontdekken: ze zijn als jonge tieners bezig met dezelfde thema’s, ongeacht waar ze vandaan komen en kunnen daar, door de gekozen beeldtaal in de film, met elkaar over praten. Zo trainen we het empathisch vermogen van beide groepen.
Deze activiteit is een samenwerking tussen de Sien (voorheen Hoogt on Tour) en Common Frames.
Thema
Burgerschap, Diversiteit/Inclusiviteit, Emoties, Identiteit, Inspiratie/Kunst, Landen/Culturen, Politiek/Maatschappij, Vriendschap/Familie
Aansluiting op schoolvakken
Maatschappijleer / Maatschappijwetenschappen
Vaardigheid
Creatief denken, Kritisch denken, Samenwerken
Leerdoelen
- Leerlingen leren om actief te kijken
- Leerlingen leren film en beeldtaal te interpreteren en betekenis te geven aan wat ze zien
- Leerlingen ontdekken raakvlakken met jonge filmmakers die net in Nederland zijn en het empathisch vermogen van beide groepen wordt getraind
- Leerlingen krijgen een breder begrip van migratie
Educatief materiaal
60 minuten
Workshop
Hele jaar
Maandag t/m vrijdag, datum en tijd in overleg.
€100 per groep
Deze activiteit kan worden betaald met de CJP Cultuurkaart
Op school
de Sien