PO

Het lammetje dat een varken is

Op locatie
Groep 3/4
Speciale doelgroep
41 m
08/10/2026 - 09/10/2026

Een vrolijke voorstelling gebaseerd op drie prentenboeken van Pim Lammers. Het lammetje dat een varken is* De boer en de dierenarts** en Kamiel de kameel.  

*Zilveren Griffel, 2018), ** White Raven, 2019 

Pim’s verhalen verrassen jong en oud met zijn originele en grappige kijk op hoe we omgaan met elkaar. Mooie, liefdevolle verhalen over jezelf zijn en hoe belangrijk vriendschap is. 

Het Lammetje dat een varken is gaat over een lammetje dat heel graag in de modder rolt en een varkentje blijkt te zijn. In De boer en de dierenarts doen de dieren net alsof ze allerlei gekke ziektes hebben, zodat die leuke dierenarts wel móet langskomen. En in Kamiel de kameel zijn de dieren in rep en roer, omdat er een nieuw dier komt wonen op de boerderij. Die vreemde kameel geeft een exotisch feestje voor iedereen. 

Deze vrolijke voorstelling is doorspekt met live liedjes, waarbij de twee muzikale spelers zichzelf met verschillende instrumenten begeleiden. 

Sacha Muller is gastmaker van deze voorstelling bij Het Filiaal. Samen met Maurits van den Berg maakt en speelt hij de voorstelling. Beiden speelden een hoofdrol (Blik en Stro) in de Filiaal grote zaal voorstelling Back to Oz. 

Speciale doelgroep

Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 2. Taal-spraakontwikkelingsstoornis, Cluster 1. Visuele beperking, Cluster 2. Doof, slechthorend, Cluster 3. Lichamelijke beperking, Cluster 3. Verstandelijke beperking, Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 4. Psychische stoornis, Cluster 4. Gedragsproblemen, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid, Beperkte beheersing Nederlandse taal

Thema

Dieren, Diversiteit/Inclusiviteit, Emoties/Gevoel

Aansluiting op schoolvakken

Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld

Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur

Artistiek creatief vermogen: Betekenis geven, Meemaken en betekenis geven: Kunst en cultuur actief meemaken

Aansluiting op leergebieden en domeinen

Mens en maatschappij: Mens en samenleving

Vaardigheid

Creatief denken, Kritisch denken, Samenwerken

Leerdoelen

  • Mogen zijn wie je bent

Extra informatie

do 8 okt om 10:00 do 8 okt om 12:30 vr 9 okt om 10:00 vr 9 okt om 12:30

Extra activiteit

Bij Het lammetje dat een varken is is een aanvullend programma beschikbaar. Dit is samen met de hoofdactiviteit af te nemen.
Ga naar activiteit

Extra activiteit

Bij Het lammetje dat een varken is is een aanvullend programma beschikbaar. Dit is samen met de hoofdactiviteit af te nemen. https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/het-lammetje-dat-een-varken-is-workshop/

Deel of print je favorieten of exporteer ze naar het plansysteem om in te schrijven.

Educatief materiaal

Het online lesmateriaal sluit aan op thema’s en vormaspecten uit de voorstelling met filmpjes en lessuggesties die via het digibord te bekijken zijn.
Duur
41 minuten
Soort
Voorstelling of concert
Periode
08/10/2026 - 09/10/2026
Beschikbare dagen en tijden
do 8 okt om 10:00 do 8 okt om 12:30 vr 9 okt om 10:00 vr 9 okt om 12:30
Prijs
€9 per leerling
Locatie(s)
Op locatie
Adres locatie(s)
Filiaal Theater - Kapelweg 7 - 3566 MK Utrecht
Pelle van den Berg - consulent Cultuur en School Utrecht

Heb je een vraag?

Neem contact op met Pelle van den Berg
030 711 62 29 consulent@cultuurenschoolutrecht.nl
Foto/video credit
Studio Tomis

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte van cultuurnieuws

Ik ontvang graag het nieuws van Cultuur & School Utrecht & updates van het Kennisplatform:
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.