PO

Onderzoekstour met Ontwerpworkshop ‘Dokter het uit’

Op locatie
Groep 6/7/8
Speciale doelgroep
120 m
26/08/2024 - 16/07/2026

Onderzoek menselijke problemen en bedenk oplossingen!

Dokter het uit! Onderzoekers zijn creatief en innovatief in het bedenken van oplossingen bij menselijke fysieke problemen. Tijdens deze workshop ervaren en onderzoeken leerlingen hoe het is om een fysiek probleem te hebben en hier oplossingen voor te bedenken. Probeer bijvoorbeeld iets aan te zetten zonder handen, een vol glas te pakken zonder te kunnen zien, iets open te draaien zonder je vingers te kunnen gebruiken of… Lukt dit? Of juist niet?

Door te ervaren, elkaar te bevragen en observeren onderzoeken leerlingen waar iemand met een fysiek probleem moeite mee heeft. Samen brainstormen ze over oplossingen en maken dit van allerlei materialen. Door te testen ontdekken ze of hun prototype werkt en of ze hier nog iets in moeten aanpassen. Hierbij ervaren leerlingen dat onderzoekers innovatief en creatief te werk gaan, waarbij het uiteindelijke instrument er misschien heel moeilijk maakbaar uitziet, maar het prototype vaak uit huis- tuin- en keukenmaterialen bestaat.

Verloop van het bezoek

Deze workshop wordt alleen aangeboden in combinatie met de verkorte UMU Onderzoekstour. Tijdens de verkorte tour onderzoeken de leerlingen de mysterybox en gaan actief aan de slag in twee museumzalen. Het programma is als volgt:

UMU Onderzoekstour (60 minuten)
Pauze voor eigen lunch/tussendoortje (15 minuten)
Workshop (45 minuten)

Bij twee klassen tegelijk zal één klas starten met de workshop en eindigen met de tour.

Op aanvraag is een tour van 90 minuten (vier museumzalen) in combinatie met een workshop ook mogelijk. De prijs hiervoor is €260.

Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid

Voor specifieke doelgroepen kan het programma worden aangepast. Graag overleggen we vooraf over de mogelijkheden. Op maandag is het museum gesloten voor reguliere bezoekers en is het rustiger.

Speciale doelgroep

Deze activiteit is (ook) geschikt voor: Cluster 3. Heel moeilijk leren, Cluster 3. Langdurig ziek (somatisch), Uitzonderlijke begaafdheid

Thema

Beroepen/Uitvindingen, Burgerschap, Duurzaamheid, Fantasie/Verbeelding, Inspiratie/Kunst, Lichaam, Natuur/Milieu, Onderzoek/Avontuur, Sport/Bewegen, Techniek, Tijd/Geschiedenis

Aansluiting op schoolvakken

Oriëntatie op jezelf en de wereld

Vaardigheid

Creatief denken, Kritisch denken

Leerdoelen

  • Leerlingen ervaren dat onderzoekers inventief en creatief te werk gaan bij het bedenken van oplossingen voor menselijke problemen
  • Leerlingen gaan oplossingsgericht ontwerpen volgens de methode ontwerpend leren

Extra informatie

Tijdssloten: 09:30 - 12:00 uur 11:45 - 14:15 uur 13:00 - 15:30 uur 14:00 - 16:30 uur In overleg zijn andere tijden mogelijk. De onderzoekstour met workshop kan voor maximaal twee groepen tegelijk worden geboekt.

De begeleiders waren vakkundig en heel aardig tegen de kinderen. De kinderen gingen mee met het verhaal en vonden de workshop leuk
Deel of print je favorieten of exporteer ze naar het plansysteem om in te schrijven.
Duur
120 minuten
Soort
Museumbezoek, Workshop
Periode
26/08/2024 - 16/07/2026
Beschikbare dagen en tijden
Alle werkdagen van 09.30 tot 16.30 uur
Prijs
€230 per groep
Locatie(s)
Op locatie
Adres locatie(s)
Universiteitsmuseum Utrecht - Lange Nieuwstraat 106 - 3512 PN Utrecht
Cultuur en School Utrecht Consulent PO en SO Reineke de Vries

Heb je een vraag?

Neem contact op met Reineke de Vries
030 711 62 29 consulent@cultuurenschoolutrecht.nl
Foto/video credit
Headerfoto: Lize Kraan

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte van cultuurnieuws

Ik ontvang graag het nieuws van Cultuur & School Utrecht & updates van het Kennisplatform:
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.