Kleuters maken een voorstelling over de winter

https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/kleuters-maken-een-voorstelling-over-de-winter/
WinterWonder is een voorstellingsconcept dat we maakten voor de kleuterbouw. De kleuters krijgen 5 weken theaterles, waarin ze spelenderwijs de elementen van de winter onderzoeken in beweging en spel.
We vliegen door de lucht als sneeuwvlokken, spelen dat we vrieskou zijn, duiken in een holle boom om te zien hoe de konijnen zichzelf warm houden en hobbelen rond als sneeuwpoppen op grappige muziek. Dan begint het zonnetje vroeger op te komen en sterker te stralen. De bloembollen onder de grond beginnen te openen. Langzaam en geconcentreerd groeien de kleuters en bewegen hun blaadjes richting de zon.
Alle ouders komen kijken naar de voorstelling. Dit project is geschikt voor 1, 2 of 3 kleuterklassen samen. Elke kleutergroep speelt dan zijn eigen deel van het verhaal. De kleuters knutselen bovendien een prachtig sneeuwvlokkendecor in de klas. Vorig jaar speelde een juf zelfs mee op de dwarsfluit.
Inspelen op woordenschat doen we graag. De lessenreeks kan ook eindigen met het maken van een filmpje, om te delen met de ouders.
Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid
Podiumbeesten biedt maatwerk. Onze projecten kunnen we volledig afstemmen op de wensen van de school. We maken aanbod speciaal voor een school, waarna dit opnieuw kan worden uitgevoerd. Heb je een idee of thema? We denken graag mee. Neem minimaal 6 weken van tevoren contact op met Podiumbeesten, dan voeren we een voorbereidend gesprek en formuleren we samen de (theater)leerdoelen. Gebruik je een methode? Laat het ons weten, dan sluiten we daarop aan. Je kunt misschien zelfs een stuk van je lesstof volledig aan ons uitbesteden!
Thema
Dieren, Seizoenen/Het weer
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie, Oriëntatie op jezelf en de wereld
Aansluiting op kerndoelen
Oriëntatie op jezelf en de wereld 46, Kunstzinnige oriëntatie 54, Kunstzinnige oriëntatie 55
21e eeuwse vaardigheden
Communiceren, Samenwerken, Sociale & culturele vaardigheden
Leerdoelen
- Je creëert een nieuwe wereld, verhaal, vorm of object
- Je kan bewust gebruik maken van de theatrale ruimte, decor en attributen in dramatisch spel
- Je kan geconcentreerd luisteren en kijken in de rol van publiek
Extra informatie
De prijs wordt voor jouw school in overleg bepaald. Zo kunnen we aanbod langer, korter of vanuit een andere invalshoek maken, zodat het past bij de school.
Educatief materiaal
45 minuten
Les of lessenreeks, Project
5 lessen
Hele jaar
Maandag t/m vrijdag
€550 per project (prijsindicatie)
Op school
Podiumbeesten