Kleuters maken een voorstelling over een seizoen: lente, zomer, herfst of winter
https://cultuurenschoolutrecht.nl/activiteiten/kleuters-maken-een-voorstelling-over-de-lente/
Bij elk seizoen heeft Podiumbeesten een podium project, speciaal voor de kleuters/onderbouw. We maken het altijd op maat, zodat het past bij jullie thema inhoud en bij je klas. Hier onder lees je een greep uit de mogelijkheden.
Het is lente! De natuur rekt zich uit en barst bijna uit elkaar van plezier. In dit project, dat bestaat uit theater- en danslessen, onderzoeken kleuters de wereld om hen heen en beleven de lente samen.
Transformatie staat centraal in de lente. Bloembollen die eerst onzichtbaar waren onder de grond en uitgroeien tot kleurexplosies. Vlinders waren kleine rupsen en cocons. Nieuw leven dat geboren wordt, zoals jonge dieren. De natuur die overal om ons heen verandert, groeit en bloeit.
De lente raakt voor kleuters direct hun belevingswereld. Zo staan ze oog in oog met de narcissen en krokussen, en hebben ze die vaak al eerder gezien dan volwassenen.
Op school is de lente vaak een thema in de klas. Dat zorgt ervoor dat de kinderen de theater- en danslessen al binnenkomen vol verhalen. Bijvoorbeeld over de bloembol in de klas, die sinds gisteren een eerste sprietje boven de aarde uitsteekt. Of over een bezoek aan de kinderboerderij. We kunnen de liedjes uit de klas beleven en uitbeelden in de theaterlessen, met attributen. Of we nemen een nieuw lied mee uit onze eigen collectie.
De vier theaterlessen over de lente kunnen resulteren in een voorstelling voor ouders. Als er twee of drie kleuterklassen zijn, werken we samen! Elke klas laat dan zijn eigen onderdeel aan het publiek zien.
WinterWonder is een voorstellingsconcept waarin de kleuters 5 weken theaterles krijgen. Spelenderwijs onderzoeken ze de elementen van de winter in beweging en spel.
We vliegen door de lucht als sneeuwvlokken, spelen dat we vrieskou zijn, duiken in een holle boom om te zien hoe de konijnen zichzelf warm houden en hobbelen rond als sneeuwpoppen op grappige muziek. Dan begint het zonnetje vroeger op te komen en sterker te stralen. De bloembollen onder de grond beginnen te openen. Langzaam en geconcentreerd groeien de kleuters en bewegen hun blaadjes richting de zon.
Alle ouders komen kijken naar de voorstelling. Dit project is geschikt voor 1, 2 of 3 kleuterklassen samen. Elke kleutergroep speelt dan zijn eigen deel van het verhaal. De kleuters knutselen bovendien een prachtig sneeuwvlokkendecor in de klas. Vorig jaar speelde een juf zelfs mee op de dwarsfluit.
Inspelen op woordenschat doen we graag. De lessenreeks kan ook eindigen met het maken van een filmpje, om te delen met de ouders.
Informatie over maatwerk en/of toegankelijkheid
Onze projecten kunnen we volledig afstemmen op de wensen van de school. We maken aanbod speciaal voor een school, waarna het ook op andere scholen ingezet kan worden. Heb je een idee of thema? We denken graag mee. Neem minimaal 6 weken van tevoren contact op met Podiumbeesten, dan voeren we een voorbereidend gesprek en formuleren we samen de leerdoelen. Gebruik je een methode? Laat het ons weten, dan sluiten we daarop aan. Je kunt misschien zelfs een stuk van je lesstof volledig aan ons uitbesteden!
Thema
Dieren, Natuur/Milieu, Seizoenen/Het weer
Aansluiting op schoolvakken
Kunstzinnige oriëntatie
Aansluiting op kerndoelen van leergebied kunst en cultuur
Artistiek creatief vermogen: Creatieve maak- en denkstrategieën, Betekenis geven, Maken en betekenis geven: Verbeelden en creëren, Kunstzinnige technieken en vaardigheden
Aansluiting op leergebieden en domeinen
Mens en natuur: Systeem aarde
Vaardigheid
Onderzoeken, Samenwerken
Leerdoelen
- Je kunt inlevingsvermogen tonen
- Je creëert een nieuwe wereld, verhaal, vorm of object
- Je benoemt wat je leuk vindt om te spelen en waarom
- Je kan bewust gebruik maken van de theatrale ruimte, decor en attributen in dramatisch spel
- Je kan geconcentreerd luisteren en kijken in de rol van publiek
Educatief materiaal
45 minuten
Les of lessenreeks, Project
4 lessen
Hele jaar
Maandag t/m vrijdag
€600 per groep (prijsindicatie)
Op school
Podiumbeesten