VO
donderdag 16 oktober 2025 - donderdag 16 april 2026

Training Cultuurcoördinator Voortgezet Onderwijs (CCVO)

Cultuur & School Utrecht i.s.m. NEOS Cultuuronderwijs, Kunst Centraal en LKCA
Utrecht en Amersfoort
€375
13:00 - 16:30
Training Cultuurcoördinator VO

De Training Cultuurcoördinator Voortgezet Onderwijs (CCVO) is bedoeld voor docenten en sectieleiders met coördinerende taken op gebied van cultuuronderwijs.

Wat ga je doen?

Als cultuurcoördinator ben je de spil op gebied van kunst en cultuur op school en houd jij het overzicht over de inhoudelijke en organisatorische kwaliteit. Dat is een mooie maar ook uitdagende taak, waarin je vaak op jezelf bent aangewezen. Om je daarbij te ondersteunen, bieden Cultuur & School Utrecht, Kunst Centraal en NEOS Cultuuronderwijs je deze training aan, die is opgebouwd uit vier fases:

  • Fase 1 – Oriënteren
    Hoe ziet de huidige werkpraktijk eruit? Waar kun jij als cultuurcoördinator het verschil maken?
  • Fase 2 – Onderzoeken
    Welke mogelijkheden heb je om de kwaliteit te verhogen. Welke kennis en vaardigheden heb je nodig om een effectieve interventie te doen?
  • Fase 3 – Uitvoeren
    Hoe ga je je plannen uitvoeren en welk effect heeft het uitvoeren van je plannen in de praktijk?
  • Fase 4 – Evalueren
    Welke inzichten heb je opgedaan in je persoonlijke ontwikkeling en welke volgende stap wil je gaan zetten?

Aanmelden

Tijdens de training:

  • Ga je aan de slag met jouw persoonlijke ontwikkelvraag in je rol van cultuurcoördinator.
  •  Bouw je een netwerk op van collega’s van andere vo-scholen.
  • Vergroot je je netwerk van culturele organisaties in (de provincie) Utrecht.
  • Vergroot je je kennis over cultuureducatie.
  • Ontwikkel je een cultuurbeleid/-plan voor je eigen school.
  • Krijg je inzicht in randvoorwaarden zoals geld, tijd en middelen.
  • Leer je hoe je het eigenaarschap bij collega’s, teams en directie kunt verhogen.

Voor wie?

(Kunstvak- of CKV-)docenten en sectieleiders VO en VSO met een coördinerende taak op gebied van cultuuronderwijs – zowel startend als ervaren.

Data, tijden en locaties

Vijf bijeenkomsten van 13.00 – 16.30 uur (voor wie er wil is er een gezamenlijke lunch om 12.30 uur) en een feestelijk afsluitende bijeenkomst met eindpresentaties en certificering.

Donderdag 16 oktober 2025 (Amersfoort)
Donderdag 20 november 2025 (Utrecht)
Donderdag 15 januari 2026 (Amersfoort)
Donderdag 12 februari 2026 (Utrecht)
Donderdag 26 maart 2026 (Amersfoort)
Donderdag 16 april 2026: presentaties & certificering, (Utrecht, 14.30 – 17.00 uur)

De bijeenkomsten worden georganiseerd op inspirerende culturele locaties afwisselend in Utrecht en Amersfoort. Deze worden binnenkort bekend gemaakt (via de nieuwsbrief blijf je op de hoogte).

Eindproduct en certificering

In zes bijeenkomsten doe je veel inhoudelijke kennis en vaardigheden op en ga je praktisch aan de slag om iets te ontwikkelen dat je direct op jouw school kunt inzetten. Afhankelijk van je  ontwikkelvraag kan dit van alles zijn: een cultuurbeleidsplan, een (gezamenlijk uitgewerkte) leerlijn, of een cultureel stappenplan voor het komende jaar. Bekijk hier wat eerdere deelnemers voor hun school hebben ontwikkeld.

Tijdens de laatste bijeenkomst presenteer je aan de andere deelnemers je eigen product en blikken we samen terug op de training. Daarna ontvang je een landelijk erkend certificaat van LKCA dat je kunt opnemen in je lerarenportfolio!

Tijdsinvestering

Hou rekening met een studielast van ongeveer 40 uur (50% bijeenkomsten en 50% zelfstudie, huiswerk en onderzoek).

Ervaringen van eerdere deelnemers

Lees voor de ervaringen van de eerdere deelnemers de korte terugblik van Femke Saher, één van de trainers of het interview met Anna Kok. Bekijk ook in de video hieronder wat de training de deelnemers heeft gebracht:

Kosten

De kosten van deze training zijn €375. Informeer bij Pelle van den Berg welke kortingen er mogelijk zijn: consulent@cultuurenschoolutrecht.nl.

Meer informatie en aanmelden

De training wordt gegeven door Pelle van den Berg (Cultuur & School Utrecht), Femke Saher (NEOS Cultuuronderwijs) en Door Heijne (Kunst Centraal).

Deelnemers worden geplaatst op volgorde van aanmelding. Vooraf vindt een intake plaats, waarbij we samen jouw leerdoelen en de wensen vanuit jouw school in kaart brengen.

Voor meer informatie kun je contact opnemen met Pelle van den Berg: consulent@cultuurenschoolutrecht.nl

Datum en tijd
16 oktober 2025 - 16 april 2026 13:00 - 16:30 uur
Foto/video credit
Linda Bouritius

Cookies

Deze website gebruikt cookies om je een optimale ervaring te bieden.

Blijf op de hoogte van cultuurnieuws

Ik ontvang graag het nieuws van Cultuur & School Utrecht & updates van het Kennisplatform:
Deze site wordt beschermd door reCAPTCHA en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van Google zijn van toepassing.